Asociaţia Balinte Ionela Tecuci a fost prezentă luni, 6 decembrie 2021, în calitate de parteneri cu Liceul Tehnologic Elena Caragiani, la un frumos proiect școlar intitulat „Simbol și tradiții de Crăciun”, cu tematica „Atelier de creație decorațiuni pentru sărbătorile de iarnă” – prof. coordonator Alina Tomozei.

Au participat elevi din cadrul Liceului Tehnologic Elena Caragiani şi elevi de la Colegiul Național Calistrat Hogaş, sub coordonarea prof. Andreea Negru. Activitatea s-a desfășurat într-o clasă frumoasă, având un ambient muzical specific sărbătorilor de iarnă. Elevii au realizat creații deosebite și au fost încurajați să continue să-și dezvolte această latură artistică.

Îi felicităm încă o dată pentru talentul și creațiile lor. De asemenea mulțumim din inimă conducerii instituției școlare, cadrelor didactice, sponsorilor și voluntarilor asociației.

Articole recomandate